niedziela, 30 kwietnia 2017

Szal na drutach "Darlinka"

Dzisiaj mam do pokazania drugi szal wg projektu Ani. Jednak w odróżnieniu od pierwszego, pozmieniałam to i owo, zachowując podstawowy wzór liści  w środku schematu. Znacie mnie od tej strony, że lubię modyfikować wzory i nie zawsze trzymam się oryginału -  zarówno w schematach szydełkowych, jak i we wzorach na druty, z których korzystam przy dzierganiu. To takie moje małe "zboczenie" hobbystyczne:)))).
Nie wiem, czy takie modyfikacje udają mi się w 100 %, ale eksperymentować lubię, najwyżej, gdy mi się nie podoba, mogę z czystym sumieniem spruć i wrócić do oryginału lub eksperymentować dalej.
Tak więc i schemat Darmuty został poddany takiemu niewielkiemu działaniu. Pozmieniałam pierwsze i ostatnie sekwencje oczek, jak i plisę wykończeniową szala, jak również przerabiałam go jako "lustrzane odbicie"; taki sposób przerabiania spodobał mi się w projekcie Ani i dlatego też nazwałam swój szal "Darlinka" od Darmuty i Adelinki. Jak wiecie dziergałam te projekty w ramach grupy "podziergajmy wspólnie", założonej właśnie przez Anię. Kwietniowym wspólnym dzierganiem była Darmuta, natomiast Darlinka powstała już wg mojej koncepcji przy niewielkiej zmianie schematu.


Oba szale razem - po lewej stronie zdjęcia Darmuta, po prawej Darlinka:


Darmuta jest prostym szalem, natomiast Darlinka jest falowana. W Darmucie, po brzegowej plisie występują połówki liści, natomiast w Darlince tego nie ma. Darmuta przerabiana jest od początku do końca ściegiem liści, natomiast Darlinka przerabiana jako lustrzane odbicie. 
Różnią się plisą i sposobem zakończenia.

Alpaca Silk brushed Drops
a luxurious blend od brushed alpaca and Mulberry Silk
skład 77 % alpaca 23 % silk
kolor 6 partia 75771
szal robiony na drutach 4,5
zużycie 3 motki
wymiary - 31 x 184

12 komentarzy:

 1. Małgosiu przesliczny szal iten moj ulubiony kolor. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję:)) Ten kolor też stał się moim ulubionym:))

   Usuń
 2. Очень понравилась шаль: и узор, и цвет. Узор хоть и не новый, но выглядит эффектно в шали, особенно в симметричном исполнении. Очень удачным считаю эксперимент по изменению узора на краях.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny piórkowy szal(ik).
  Również zapisałam się do grupy Ani, ale chyba na wyrost, bo w maju nie znajdę czasu na dzierganie. Będę kibicować :)
  Pozdrawiam. Ola.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O - to będziemy się spotykać również tam:)) Ja też myślałam, że w maju sobie odpuszczę, ale projekt chusty "Jagienki" spodobał mi się, szczególnie, że to chusta na lato.
   Dziękuję za odwiedzinki:))

   Usuń
 4. mam takie samo 'zboczenie hobbystyczne', zawsze coś dodam albo zmienię :)
  obie chusty cudne!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)))
   Dziękuję za odwiedzinki na moim blogu:))

   Usuń
 5. Szal wygląda pięknie, delikatnie i ma fajny kolorek - Małgosiu pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń